Komentáře k zápasům

3.A třída Vyškov - sezóna 2012/2013

9.kolo Pustiměř - Chvalkovice n./H. 1:1 (0:0)

sestava: Vlastimil Rudolf, Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Martin Nevrla, David Šimeček (Karel Šášek), Martin Kolář, Josef Hradil, Miroslav Hradil, Jiří Valach (Pavel Mička), Petr Gottwald (Dušan Churý)

branky: Hradil Miroslav

Na velmi těžkém terénu a za hustého deště zajíždělo naše mužstvo na hřiště do Pustiměře. Po celou dobu byla hra velmi chaotická a z naší strany bez náznaku jakékoliv kombinace. I přes určitou bojovnost některých našich hráčů, jsme si nedokázali nahrát na velmi krátkou vzdálenost. Zde je zejména nezbytné podotknout na nutnost účasti hráčů na trénincích!!! První a jedinou naši branku vstřelil v 53. minutě z dvaceti metrů M. Hradil. O pět minut později již však skóre bylo srovnáno na konečný výsledek zápasu 1:1. Jedná se o první ztrátu bodů našich hráčů, věřme, že nebude mít žádný vliv na dnešní zápas, kdy hostíme na domácím hřišti mužstvo z Moravských Málkovic. Doufejme, že splníme povinnost a získáme potřebné tři body z domácího zápasu. I přestože jsme ztratili důležité body (k postupu?), můžeme se rozloučit slovy: „Tak jsme první, no a co“ !

8.kolo Chvalkovice n./H - Hoštice 4:2 (1:1)

sestava: Vlastimil Rudolf, Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Martin Nevrla, Martin Kolář, Josef Hradil, Miroslav Hradil , Dušan Churý (David Šimeček) , Jiří Valach (Pavel Mička), Petr Gottwald

branky: Churý Dušan, Hradil Miroslav, Gottwald Petr, Churý Tomáš

V tomto kole III. třídy přivítal lídr tabulky mužstvo Chvalkovic na Hané na svém hřišti mužstvo z Hoštic. První gól na sebe nenechal dlouho čekat, po rohovém kopu M. Koláře se nezvykle hlavou trefil D. Churý. Hra byla v celku vyrovnaná a šance se objevovaly na obou stranách. Před odchodem do kabin se však hostujícím hráčům podařilo srovnat skóre a tak první poločas vyzněl nerozhodně 1:1. Do druhého poločasu naši hráči nastoupili po impulsu trenéra P. Nováka patřičně aktivněji a bylo na co se dívat. Zejména druhá branka P. Gottwalda, který trefou přímo do „šibenice“ nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci, přinesla divákům krásný fotbalový zážitek. Třetí náš gól zařídil T. Churý a hra se začala pomalu zklidňovat. Když se v 68. minutě postavil k přímému kopu M. Hradil a doslova televizní dělovkou vymetl pavouky z hostující branky, zdálo se, že je po zápase. Avšak soupeř udeřil do našich oslabených řad, kdy se zranil D. Šimeček a nikdo už nemohl nastoupit a upravil tak skóre na konečných 4:2. Děkujeme velkému počtu domácích fanoušků, kteří hlasitými ovacemi přispěli k vítězství.

7.kolo Opatovice - Chvalkovice n./H. 1:2 (1:1)

sestava: Vlastimil Rudolf, Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, David Šimeček, Martin Kolář, Josef Hradil, Miroslav Hradil (Pavel Mička) , Dušan Churý (Karel Šášek) , Jiří Valach, Petr Gottwald

branky: Gottwald Petr, Valach Jiří

Dosud neporažené mužstvo tabulky zajíždělo na horkou půdu do Opatovic. Již od začátku byla hra ze strany domácích tvrdší, než je zdrávo. Píšťalka pana rozhodčího ze Švábenic však při zákrocích domácích hráčů zůstávala tichá. Byli jsme to však opět my, kdo vstřelil první branku, a to již v 8. minutě se nádherně pod břevno trefil  Peťa Gottwald a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Hra byla po celou dobu zápasu plná nepřesných přihrávek, gólových šancí, jenž zůstaly nevyslyšeny. Domácímu mužstvu se však podařilo stav zápasu srovnat a na přestávku jsme šli za nerozhodného stavu 1:1. Ve druhém poločase lze zmínit šance Hradila J., Hradila M., Valacha J., Gottwalda P., avšak ty buď chytil domácí brankář anebo směřovaly těsně vedle. V 70. minutě prošel domácí obranou Jirka Valachů a tvrdou střelou zvýšil skóre na 2:1 ve prospěch Chvalkovic. Výsledek utkání již se nezměnil a naši hráči si odvezli cenné vítězství.

6.kolo Chvalkovice n./H. - Bohdalice "B" 6:1 (4:0)

sestava: Vlastimil Rudolf, Martin Nevrla (Pavel Kudýn), Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Karel Šášek, Martin Kolář, Miroslav Hradil, Dušan Churý (Pavel Mička), Jiří Valach, David Šimeček (Zdeněk Kovařík)

branky: Hradil Miroslav 2, Šimeček David, Churý Dušan, Churý Tomáš, Valach Jiří

V tomto kole přivítal lídr tabulky mužstvo Chvalkovic na Hané na svém hřišti třetí mužstvo soutěže Bohdalice „B“, a to za velkého počtu domácích fanoušků. Ačkoliv se zdálo, že by měla být hra vcelku vyrovnaná, nebylo tomu tak. Již v 11. minutě vedlo domácí mužstvo 1:0, druhý gól domácích následoval v 18. minutě. Přestože se soupeř snažil hru vyrovnat a pokoušel se vstřelit branku, byli to opět domácí, kteří v 28. minutě, a poté v 35. minutě zvýšili skóre na poločasových 4:0. Do druhého poločasu nastoupilo naše mužstvo v lehce obměněné sestavě a doslova se snažilo výsledek jen udržovat. Šance se začali projevovat na obou stranách, kdy nejednou vynikl i náš dosud bezchybný brankář Vlasťa Rudolf. Během druhého poločasu vstřelili naši hráči ještě dvě branky a o zápase již bylo rozhodnuto. Negativem tohoto zápasu zůstala jen 87. minuta, kdy hostující hráč s ledovým klidem prošel naší obranou a nic mu nebránilo tomu vstřelit jedinou branku hostí a upravil tak konečné skóre na 6:1. Děkujeme všem hráčům za snahu, bojovnost a chuť hrát fotbal. Poděkování patří také i fanouškům, jež hlasitým skandováním hnali domácí „barvy“ do vítězství.

5.kolo Švábenice "B" - Chvalkovice n./H. 1:4 (1:2)

sestava: Vlastimil Rudolf, Pavel Kudýn (Karel Šášek), Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Josef Hradil, Miroslav Hradil, Martin Kolář, David Šimeček (Tomáš Holiš), Jiří Valach, Petr Gottwald (Dušan Churý)

branky: Churý Tomáš 2, Šimeček David, Holiš Tomáš

Čekal se velký souboj, neboť rivalita mezi týmy Chvalkovic a Švábenic je všeobecně známa. Od úvodního hvizdu bylo na hřišti vidět, že oba týmy chtějí vyhrát, ale tým Švábenic tahal po celý zápas za kratší konec lana. Již v 7. minutě se borci z Chvalkovic ujali vedení po centru ze strany, na který si nejlépe naběhl D.Šimeček a pohotovou střelou otevřel skóre na 0:1.Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo k vidění několik neproměněných tutových šancí, hlavně u domácího mužstva. Švábenicím se po jedné takové šanci podařilo vyrovnat zásluhou M.Jiříčka 1:1.Šok nejen pro domací hráče, ale i pro jejich diváky přišel ve 38. minutě. Na hranici vápna se k míči dostal T.Churý a brankáři nedal šanci: 1:2. Poté došlo na straně Chvalkovic k prvnímu střídání, když hřiště musel opustit střelec první branky D.Šimeček, a po dlouhém zranění nastoupil T.Holiš, který na jaře hostoval ve švábenickém „áčku“. Do přestávky se již nic důležitého neodehrálo a tak se šlo za stavu 1:2 do kabin. Druhou půlku byl tým ze Švábenic lepší, svoji převahu v poli však nedokázal využít, a tak přišel trest. Běžela 83. minuta a po narážečkách mezi T.Holišem a M. Hradilem se sám před brankářem objevil první jmenovaný a tuto velice pohlednou akci s přehledem zakončil a vnesl tak do chvalkovských řad klid, 1:3. Švábenický tým v křeči a snaze s výsledkem něco udělat inkasoval ještě jednu branku. V 88. minutě se po faulu na J. Valacha kopala penalta, kterou s jistotou proměnil T. Churý, 1:4. Chvalkovice na Hané po pěti kolech stále neznají hořkost porážky a jsou tak se skóre 18:3 a s patnácti body na prvním místě tabulky.

4.kolo Chvalkovice n./H. - Habrovany 5:1 (3:1)

sestava: Petr Hodulík, Martin Nevrla, Jiří Novák, Dušan Neckař (Petr Gašparík), Tomáš Churý, Josef Hradil, Martin Kolář, Miroslav Hradil, Dušan Churý (Tomáš Holiš), Jiří Valach, Petr Gottwald (Pavel Mička)

branky: Hradil Miroslav 2, Gottwald Petr, Churý Tomáš, Valach Jiří

Domácí mužstvo potvrdilo dobrou formu a dokázalo porazit "neoblíbeného" soupeře velmi dobrým výkonem a jasným rozdílem.

3.kolo Dražovice "B" - Chvalkovice n./H. 1:2 (1:0)

sestava: Vlastimil Rudolf, Martin Nevrla, Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Josef Hradil, Miroslav Hradil, Jiří Valach, Radek Doležel, Petr Gottwald, Pavel Mička (David Šimeček)

branky: Šimeček David 2 

Ve třetím soutěžním kole zajíždělo naše mužstvo na horkou půdu do Dražovic, kde se v neděli 12.8.2012 v 10,00 hodin střetlo s místním „B“ mužstvem. Začátek zápasu se nám povedl, byli jsme hodně aktivní, ale bohužel se nám z žádné šance nepodařilo skórovat. Naopak, po ne moc razantní střele se k vyraženému míči dostal domácí hráč a nikým neatakován trefil prázdnou branku. Do kabin jsme tedy v půlce šli s jednogólovým mankem. Do druhého poločasu kvůli zranění vystřídal Pavel Mička Vlasťu Rudolfa na postu brankáře a do útoku nastoupil David Šimeček. Domácí mužstvo jsme již nepustili do výraznější šance, a naopak díky kvalitní hře a pohotovému zakončení ze Davida Šimečka skóre otočili na konečných 2:1 pro nás. I přes absenci několika hráčů jsme nakonec ukázali týmového ducha a domácí mužstvo dokázali porazit. Děkujeme všem příznivcům a fanouškům za hlasitou podporu.

2.kolo Chvalkovice n./H. - Kučerov 3:0 (3:0)

sestava: Vlastimil Rudolf, Martin Nevrla (Pavel Kudýn), Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Josef Hradil, Martin Kolář, Miroslav Hradil, Dušan Churý (Radek Doležel), Jiří Valach, Petr Gottwald (David Šimeček)

Původní dosažený výsledek 2:2 (v poločase 1:1), branky: Churý Tomáš, Hradil Josef, se zkontumoval na 3:0 ve prospěch týmu Chvalkovice na Hané z důvodu nečlenství hostujících hráčů ve FAČR.

1.kolo Ježkovice - Chvalkovice n./H. 0:4 (0:2)

sestava: Vlastimil Rudolf, Karel Šášek (Martin Nevrla), Jiří Novák, Dušan Neckař, Tomáš Churý, Josef Hradil, Martin Kolář, Miroslav Hradil, Dušan Churý (Radek Doležel), Jiří Valach, Petr Gottwald (Pavel Mička)

branky: Hradil Miroslav 2, Gottwald Petr 2

V prvním soutěžním kole zajíždělo naše mužstvo „novým klubovým autobusem“ na půdu nováčka naší skupiny, kdy se v neděli 12.8.2012 v 10,00 hodin střetlo s mužstvem Ježkovic. Začátek zápasu se nám moc nepovedl, byli jsme díky nepřesným přihrávkám a agilnímu soupeři spíše na vlastní polovině. Zhruba v polovině prvního poločasu jsme si postupně začali kvalitnější hrou vypracovávat více šanci, které nakonec v prvním poločase díky umístěným a přesným trefám Mirka Hradila vyústili ve vedení 2:0. Ve druhém poločase jsme již domácí mužstvo nepustili do výraznější šance, a naopak díky krásným kombinacím, přesným přihrávkám a pohotovému zakončení Petra Gottwalda skóre navýšili na konečných 4:0. Děkujeme všem příznivcům a fanouškům za hlasitou podporu. Doufejme jen, že se mužstvo do dalšího zápasu dokázalo stejně namotivovat a na domácím hřišti potvrdí úspěšný start do soutěže.